استارتاپ

چه اتفاقی داره می افته؟

استارتاپ ها با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر بوجود آمده اند و در همین راستا 54 ساعت کار تیمی با رویکرد صنعت گردشگری، هتلداری، سلامت در محورهای زیر 11 تا 13 مهرماه خواهیم داشت .  

1. خدمات و پیشگیری و ارتقاء سلامت
2. خدمات تسهیل گری گردشگری سلامت
3.سیستم های هوشمند
4.ارتباطی بین پزشک و بیمار
5.سیستم های حمل و نقل ایمن بیمار
6. بیمارستان های مجازی
7.پرونده سلامت هوشمند بیمار
8. هوشمند سازی طب سنتی

  

چی شد اومدیم؟

در دنیای پیشرفته امروزه که همه نیازهای انسان با تکنولوژی و اینترنت درهم آمیخته شده، استارت آپ ها نقش خاص تری ایفا می کنند. استارت آپ یک رویداد یا همایش، یک وب سایت و یا اپ موبایل نیستاستارتاپ یک شرکت کوچک که در حال درآمدزایی و رشد است، نیست. از آن جایی که یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازها سلامت است و اصفهان نیز شهر گردشگری محسوب می شود بنابراین آماده ایم تا اعلام کنیم با یهترین مربیان و داوران از ایده های خلاقانه و کاربردی شما در حوزه گردشگری سلامت حمایت خواهیم کرد. 

 

چی داریم بگیم؟

 کمیته راهبردی و شورای سیاست گذاری استارت آپ پس از برگزاری جلسات متعدد و با بررسی حوزه های مورد  نیاز در بخش گردشگری سلامت در سراسر کشور مواردی همچون

 سیستم های حمل و نقل
حمل ونقل درون شهری و برون شهری

اسپا و تندرستی
اسپاهتل، مجموعه های ورزشی و تفریحی

سلامت
ارتقاء، پیشگیری، درمان

فناوری اطلاعات
هوشمند سازی خدمات گردشگری
هوشمند سازی سیستم های درمانی و سلامت
 
سیستم های مالی ، پشتیبانی
بانک ها و بیمه ها

گردشگری
گردشگری ویژه کودکان، گردشگری ویژه سالمندان و ....

را جهت ارائه ایده و  حمایت از آنها در نظر گرفته است .

 

 آخرش چی میشه؟

در این 54 ساعت سرنوشت ساز بهترین ارائه دهندگان ایده های خلاق و کاربردی گردشگری سلامت به مرحله ای خواهند رسید که تحت حمایت شتاب دهندگان بزرگی همچون پارک علم و فناوری یزد قرار خواهند گرفت. بشتابید تا بتوانید از این فرصت خوب استفاده ببرید.

 

چرا استارتاپ ویکند گردشگری سلامت:

استارت آپ (Start-Up) رویکرد و مفهومی‌ست، که در کمتر از یک دهه توانسته است در دنیای کارآفرینی، انقلاب بزرگی کند اینکه بتوان بر اساس یک ایده درآمدزا، سیستم و یا سازمانی را متولد کرد و به آستانه رشد و سرمایه گذاری رساند. رویداد استارتاپ ویکند سلامت الکترونیکی، رویداد مهم نوآورانه و کارآفرینانه با محوریت فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و گردشگری  می باشد که اولین شهرک سلامت کشور همزمان با دو رویداد مهم دیگر یعنی نمایشگاه و کنفرانس گردشگری سلامت  به مدت ۳ روز در محورهای ارائه شده برگزار خواهد کرد.

 

چه ایده ای می تواند استارتاپی باشد؟

قبل از اینکه شما یک ایده را در ذهن خود رشد دهید نیاز است چند موضوع مهم را همیشه مد نظر خود قرار دهید. مدل کسب و کار ایده ای که می دهید چگونه است یا بیان دیگر ایده شما چگونه منابع مالی را در بازار هدف جذب می کند و به سوددهی می رسد. که معمولا افراد متخصص در کارآفرینی با انواع مدل های کسب و کار Business model آشنا هستند که در برنامه های استارتاپی افراد متخصص در این زمینه می توانند مشاوره های خوبی را در مورد ایده شما و مدل های سرمایه گذاری بدهنداما برای اینکه یک ایده بتواند در محیط وب سرآمد باشد لازم است این سه ویژگی را داشته باشد: ”‌نوآوری، خلاقیت و ایده پردازی "

 

نحوه برگزاری برنامه:

همانطور که می دانید برای بررسی و عملی کردن یک ایده به مشورت و مشارکت افراد متخصص در رشته های مرتبط نیازاست و از آنجایی که ایده های استارتاپی در اینترنت متولد می شوند معمولا در این گروه ها برنامه نویس ها، طراحان، بازاریاب ها، مدیران محصول و مشتاقان کارآفرینی گرد هم آمده و ایده هایشان را به اشتراک گذاشته، تشکیل تیم می دهند و محصولی را ساخته و تجارت نوپایی را آغاز می نمایند. معمولا به این شکل است که افرد ایده های خود را بیان می کنند، سپس ایده های برتر انتخاب می شود، گروه هایی تشکیل داده و روی عملی کردن آن ایده کار می کنند، در نهایت در ساعات پایانی استارتاپی ها، ایده هایی که روی آن کار شده بیان می شود، اگر یک دمو از آن آماده شده باشد نمایش داده می شود.  در اینجا هم داوران حضور دارند و هم بعضی سرمایه گذران، که با توجه به پتانسیلی که ایده شما برای کسب بازار دارد، روی ایده شما سرمایه گذاری می کنند و ایده های برتر انتخاب می شود.

 

اهداف رویداد:

  • شناسایی ایده های فناورانه برای توسعه کسب و کارهای نوپا در زمینه گردشگری سلامت
  • ایجاد محیط خلاقانه و کارآفرینانه میان نخبگان دانشگاهی برای پرورش روحیه کسب و کارهای نوین در زمینه گردشگری سلامت
  • استفاده از ایده های خلاقانه در زمینه کسب و کارهای مرتبط و کاهش  زمان و هزینه های خدمات سلامت محور در بخش  گردشگری سلامت
  • استفاده از پتانسیل کسب و کارهای الکترونیکی سلامت برای ترویج خدمات سلامت و پیشگیری از بیماری ها
  • شناسایی و دعوت از سرمایه گذاران برای حمایت مالی از شرکت های نوپای استارتاپی برای تجاری سازی محصولات در گردشگری سلامت
  • ایجاد ارتباط موثر بین تیم های کارآفرین و سرمایه گذاران علاقه مند در حوزه گردشگری سلامت

 

 

ثبت نام استارتاپ ویکند

کمیته راهبردی و شورای سیاست گذاری
کمیته راهبردی و شورای سیاست گذاری
داوران و منتورها
شتاب دهندگان

مرکز تحقیقات گردشگری 

شتاب دهنده 

منطقه ویژه علم و فناوری یزد

شتاب دهنده 

شهرک سلامت اصفهان 

شتاب دهنده 

دیموند

داور و شتاب دهنده